Gajarské KULTÚRNE leto 2011 pre DETI

naše heslo: „Je streda, zabávať sa TREBA!”

Milé deti, milí rodičia aj babky, kultúrna komisia obce Gajary sa rozhodla trošku spestriť prázdninový čas práve vám. Pripravili sme pre vás 4 STREDY, ktoré vám prinesú nové zážitky, nové skúsenosti a určite veľa zábavy. Pošlite svoje deti samé alebo môžete prísť spolu s nimi. Program je venovaný deťom od 1ho po 15ty rok. Potešíme sa každému, veď sme program pripravili pre vás. Čakajú vás 2 divadelné predstavenia, jedna škola hudby a jedno veľké maľovanie. Všetko je zadarmo, ale pripravené s láskou. Nezabudnite si priniesť čapicu, aby ste nedostali úpal a nejakú vodičku, aby steneboli smädní. Vstupenkou je ÚSMEV.

1. detská STREDA 13.7. o 10:00 pred Spoločenským domom
divadielko Rád červených nosov s rozprávkou "Pyšná princezná"

Fotografia - divadielko Rád červených nosov s rozprávkou Pyšná princezná.

Divadlo založili v roke 2003 Alexandra a Michal Bartoníkovi, manželia, aby deťom prinášali svet rozprávok. Svoje sídlo majú v Blatnici pod sv. Antonínkem. "Chceme chodiť medzi ľudí, či sú malí či veľkí, do škôl i kultúrnych domov, pod šíre nebo i do divadiel, a prinášať radosť a smiech," hovorí herec Bartoník. Do Gajár divadelníci prídu s legendárnym príbehom o vyliečenej pýche, ako ho poznáme aj nepoznáme. Samozrejme, pyšná princezná príde s veselými pesničkami, veď v jej krajine dokonca aj kvetiny spievajú, a nielen to. Príďte sa pozrieť aj vy, zažijete veľké dobrodružstvo.

2. detská STREDA 20. 7. o 10:00 pred Spoločenským domom
Maľujeme rozprávkovo s Deniskou.

Fotografia - Maľujeme rozprávkovo s Deniskou.

Deti aj rodičia budú maľovať rozprávkové postavičky veľkých rozmerov, vymýšľať si o nich príbehy, ich mená. Netreba sa báť, spolu vytvoríme rozprávkový svet, stačí sa zapojiť. Spolu vytvoríme krásny svet.

3. detská STREDA 3. 8. o 10:00 pred Spoločenským domom
Škola bubnovania s Thierrym.

Fotografia - Škola bubnovania s Thierrym.

Thierry Ebam hrá na gitaru, spieva a bubnuje africké rytmy po celej Európe. Učí hrať dospelých aj deti. Naučme sa aj v Gajaroch bubnovať, vnímať hudbu, cítiť atmosféru okolo seba. V parku pri Spoločenskom dome budeme hrať vymyslené melódie, počúvať rytmus sveta okolo a zabávať sa. Môže prísť každý, kto chce toto dobrodružstvo zažiť.

4. detská STREDA 24. 8. o 10:00 pred Spoločenským domom
divadielko Babena s rozprávkou "Ako si mačky kupovali televízor"

Fotografia - divadielko Babena s rozprávkou Ako si mačky kupovali televízor.

Dve herečky tohto divadla Lucia a Mária spolu vyštudovali bábkoherectvo na Vysokej škole, spolu založili divadlo pre deti a teraz hrávajú po celom Slovensku. Do Gajár prídu s rozprávočkou o mačičkách. Dievčatá našim deťom odkazujú: "Všetky deti majú radi zvieratká, najmä šteniatka a mačiatka. Všetky deti sa radi dívajú na televíziu, ale nevedia čo sa môže stať, keď to s pozeraním preženú. My to však vieme a radi vám to ukážeme. Zavítame opäť do zázračného sveta zvieratiek a s pomocou detí naučíme neporiadne mačičky čo je dobré a čo zlé." Pokiaľ ste zvedaví, aké rady majú Lucka a Maja pripravené, prídite sa pozrieť a sami uvidíte.

Gajarské KULTÚRNE leto 2011 pre všetkých

Kultúrna komisia obce Gajary sa rozhodla spestriť leto všetkým Gajaranom 3 koncertmi. Leto, teplo, slnko, stromy pri Spoločenskom dome, toto všetko patrí ku gajarskému letu. Tento rok bude obohatený aj hudbou, čaká nás poetické pesničkárstvo, dychovka aj nostalgické folkové piesne Nedvědovcov. Srdečne vás pozývame vychutnať si tieto zážitky, samozrejme zadarmo.

1. gajarská sobota 23. 7. o 19:00 - Marián Geišberg

Fotografia - Marián Geišberg.

Pozývame vás na koncert dueta slovenských pesničkárov, syna a otca. Marián Geišberg, známy herec sa pesničkárskej tvorbe venuje už vyše desať rokov. Rovnako dlho koncertuje a vydáva CD. Spieva piesne o živote a duši, o radostiach aj trápeniach človeka. Je rovnako komediálnym hercom, ako aj tragédom a rovnako sa prejavuje vo svojich textoch. Miluje prírodu a prostredie dediny, sám na dedine býva. Do Gajár príde otvoriť naše kultúrne leto so svojim synom Martinom, ktorý zostal verný šlapajam svojho otca.

2. gajarská sobota 6. 8. o 19:00 -Lieskované

Fotografia - Lieskované.

Ľudovky a dychovú hudbu majú radi asi všetci. Do Gajár príde veselú náladu vytvoriť dychová hudba Lieskované. V Moravskom Lieskovom má dychová hudba už dlhoročnú tradíciu, spojilo ich nadšenie a veľká láska k hudbe. Ich repertoár tvoria skladby so spevom ľudové i umelé na ktorých tvorbe sa podieľajú i členovia kapely. Svojou hudbou tešia ľudí po celom Slovensku i Európe, v roku 2000 v medzinárodnej súťaži "Zlatá křídlovka Hodonín 2000" získali strieborné miesto. Za najväčší úspech pokladajú ale fakt, že od svojho vzniku až dodnes sú výborná partia, ktorú spája láska k dychovej hudbe a priateľské vzťahy.

3. Hodový koncert 21.8. o 17.00 - OREGON

Fotografia - Oregon.

Piesne svetoznámych bratov Nedvědovcov pozná hádam každý. Do Gajár príde skupina, ktorá výborne hrá ich pesničky. V máji 2006 vznikla hudobná dvojka Martin Harda a Richard Čech a dala si názov Oregon. Okamžite začala hrávať pesničky bratov Nedvědovcov. Už tesne po vzniku skupiny začali žať úspechy, ročne majú desiatky koncertov. Aktuálne a bytostne známe folkové piesne, ktoré sa stali súčasťou našich životov a vytvárajú nostalgickú atmosféru. Gitary, krásne hlasy, známe piesne, to je presne tá atmosféra, ktorá sa hodí k oslavám 330 ročného výročia vysviacky kostola – naších Hodov. Prídite si posedieť a popočúvať v nedeľu o 17:00 k Spoločenskému domu trošku hudby. Vítaní budú aj všetci vaši hodoví hostia.